Актовський каньон

Актовський каньон

Актовський каньйон, або каньйон річки Мертвовод — легендарне місце Сили, сакральна Мекка шукачів пригод та дивних краєвидів. Того, хто мандрує степом, зустрічає прірва серед голого степу, гранітна безодня у кристалічному щиті. Гостре відчуття викликає нагромадження скель Мертвоводу, у тінь яких хочеться сховатися від полуденного сонячного світла.

Про цю місцевість згадував давньогрецький Геродот — отець історичної науки. За його описами, саме в цій місцевості знаходилася столиця давньої Скіфії -Екзампей, що в перекладі означає Священні шляхи. 

В переказі Геродота, цар Аріант наказав зібрати з кожного жителя Скіфії по одному бронзовому вістрю стріли. З них він повелів вилити казан. Він вміщував шістсот амфор і мав шість пальців завтовшки. По підрахункам вчених, кількість наконечників була більше п`яти мільйонів. Тобто , навіть по міркам античного світу Аріант володів величезними територіями с дуже високою густотою населення. Цілком можливо, що знаменитий казан, який потім використовувався в ритуальних цілях, був схований саме в каньйоні Мертвовода. 

Існують народні перекази, що річка отримала назву після битви козаків з турками, коли річкової води не було видно за тілами вбитих воїнів. За іншою версією, під час одного з татарських набігів на Дике Поле місцеві мешканці, що сховалися по байраках, наварили отрути з трав і злили їх у воду вище того місця, де в таборі бенкетували й ділили здобич загарбники— багато з яких померли від вод, і від цього річку назвали Мертвоводом. Сакральна назва «Мертвовод», нагадує відому давньогрецькій міф про ріку Стікс, що розділяє Царство живих та мертвих.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *