Урочище Гард

Урочище Гард

Урочище Гард – це унікальне кам’яне урочище, яке розташоване за два кілометри від міста Южноукраїнська. Воно бере початок біля скелі Сова і закінчується місцем, де річка Ташлик впадала до Південного Бугу, і являє собою долину, площею близько двох гектар, окутану високими гранітними брилами, висотою подекуди до 60-70м.

В урочищі є кемпінг, місце для туалету, джерела питної води. На високих гранітних скелях є різного роду складності скелелазні маршрути, а також всі умови для активного туризму. Від Южноукраїнська до урочища Гард прокладений пішохідний туристичний маршрут.

Місце також унікальне своєю флорою та фауною. Наприклад такі ендемічні рослини, як мерингія бузька, смілка бузька, гвоздика бузька, а ще сорока червонокнижними судинними рослинами. Також тут зустрічається близько шестидесяти видів птахів та дев’яти тисяч комах.

З 1740-1775 року тут розташовувалася столиця найбільшої та найбагатшої паланки Війська Запорізького Низового – Бугогардової паланки. Столиця ця звалася Гардом. (нині острів Клепений або Гардовий.


 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *