Туристичний маршрут «УРОЧИЩЕ ГАРД»

Туристичний маршрут «УРОЧИЩЕ ГАРД»

Май 20, 2018 маршрути 0

Довжина.......................2.8 км.

Час............................2 години.

Тип...........................пiшохiдний.
 Унікальне заповідне урочище на території НПП Бузький Гард. Воно розкинулося поміж високих скелястих берегів на річці Південний Буг. З давньої давнини люди мешкали тут, але самим славетним став період з 1740 по 1775 рр, коли тут знаходився центр найбільшої та найбагатшої паланки Війська Запорізького низового – Бугогардовської паланки. Місце мало важливе значення для економіки краю, тут було перехрестя торгових шляхів, переправа, базари, численні селища. Досі можна знайти уламки посуду, крем'яні знаряддя, монети, кістки свійських тварин.

Рибний промисел здійснювався за допомогою кам`яних гребель (гардів). Високі скелі являли собою природні мури гранітної нерукотворної фортеці. Не дивно, що ця вигідна позиція усі часи була каменем спотикання( і в прямому сенсі також) у стосунках людей. 

А ще тут знаходяться скелі Пугач, Сова та Брама, хіба ще не найвищі в Україні. Також тут проводяться чемпіонати України із рафтінгу, гірського туризму та спортивного орієнтування. Для кемпінгу є все необхідне, хіба що трохи бракує дров. 

 

Карту маршруту можна завантажити по цьом QR коду.
Для більш зручного використання карти завантажте додаток Google Maps My Maps.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *